neděle 17. ledna 2016

Závrať


Konečně jsme tu rozhlednu našli.
Mám rozhledny ráda, takže jsem v posledním stoupání radostně přidala do kroku.
Jdeš nahoru? povídám mužovi a tajně doufám, že nejde. Vždyť má to své koleno.
Jasně, odpověděl a vyrazil. Hrdobec jeden.

Mám po radosti. Na rozhledně musím být totiž sama. Obzvlášť na takovéhle dřevěné děravé. Jinak mám závrať. Strašnou. Může za to jistý žák Nerad a historce s ním a s věží čas bohužel dosud neobrousil hrany.

Muž z vrcholku věže nadšeně vykřikoval cosi o úžasném rozhledu a že na mě nahoře počká. Zvedal se mi žaludek, a to jsem stála oběma nohama pevně na zemi.

Pak jsem si všimla, že hrany schodů jsou opatřeny nápisy. Jakmile vidím písmena, musím číst. A tak jsem se pročetla až nahoru, aniž bych se pozvracela. Muž se natáhl na dřevěnou podestu, kochal se výhledem a předstíral, že tam není. Byl natolik přesvědčivý ve svém fingovaném nebytí, že jsem si rozhlednu užila, jako bych na ní byla sama. Super! Fotografovala jsem jako divá. Vlasy mi kolem hlavy vlály  také jako divé. Nakláněla jsem se přes zábradlí a fotografovala schodišťovou spirálu. Nakláněla jsem se přes zábradlí a fotografovala zasněženou pěšinku k věži. Muž mezitím zezelenal a radši se odplazil dolů.

Když jsem se dokochala, rozverně jsem poskakovala dolů a mávala na muže. Bylo mi výtečně.

A tady je ta cestička. Náladovka, co?11 komentářů:

 1. Pěšinka mi úplně zlepšila náladu :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-) Taky se usmívám.

   Vymazat
  2. A kde to je??
   Ty schody s nápisy jsou dobrý nápad.

   Vymazat
  3. Liško, je to rozhledna Máminka na Krušné hoře u Hudlic u Berouna. Nápisy některých donátorů byly dojemné.

   Vymazat
 2. S přibývajícím věkem stoupají i mé závratě ? Sice se ještě vždy naprosto překonám, ale tyhle otevřené už se mnou hodně cvičí :o).
  Krásný den.
  Ála

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím proč se mi vloudil otazník :o), já chtěla obyčejnou tečku...

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 4. Dobrý den je to prosím rozhledna nad Hudlicema? Máminka?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Loni v létě jsme Hudlicemi projížděli, je to totiž rodné město mé maminky a na rozhlednu si vyšlápli, pod ní zůstala jen naše 15 letá, ale ani já jsem z toho kývání schodů neměla dobrý pocit :-), rozhledna je to moc pěkná. Andrea Topinková

   Vymazat
 5. Krásné fotky. Pohled z výšin mám moc ráda, ale když jsou schody/zábradlí ve chatrném stavu, tak je mi taky zle. Ale úplně nejvíc špatně mi je, když mám přejít (nad řekou nebo 'propastí') po úzké lávce bez zábradlí. Nebo po kmeni stromu. Začnu se klepat a nejdu. :)

  OdpovědětVymazat