sobota 16. února 2013

Sysel & kostlivci 6

Sysel č. 4 je hotov. Ještě mu pročesat srst a zapošít všechny camfousky přízí a pak už jen HURÁ!
Deku jsem přehodila přes zábradlí naší terasy, a tak jí dělají společnost koruny našich majestátních lísek. Vidíte ty jednědy? Jaro přichází, i když to tak dnes vůbec nevypadá.

Malý syslík č. 7 vznikl ze zbytečků, poohlédnu se po nějaké šikovné látce na půdě a bude polštář.A znovu stejný sysel.
Jsem nadšená z toho, jak práce odsejpala a kolik klubíček vzalo za své. Sysel pohltil dva melírované svetry (černá + světle béžová, tmavě modrá + šedá), dvě klubíčka a jedno klubko šedé a jakýsi zbytek tmavě růžové. A ještě bych měla uvést rozměry: 2,1 kg párané příze, čtverec o straně cca 150 cm.

Vzhůru na další sysly!18 komentářů:

 1. Nádhera, člověk by neřekl, že kostlivec, tak cool a ....nevím, co ty mladý říkaj....Milky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle není kostlivec, tohle je obyčejnej sysel :-) Kostlivci mi straší ve skříni a já ne a ne a ne se k nim dostat...

   Vymazat
 2. Petro, vydařený sysel ! Co budeš se všemi sysly dělat, až budou hotoví ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenko, uhodila jsi sysla rovnou na hlavičku. Nejen Neruda měl problém... Šály a šátky jsou vynikající způsob, jak zlikvidovat klubíčka, poněvadž se hodí jako dárek a navíc se snadno ztrácejí (tím pádem lze takový dárek čas od času zopakovat). Jenže řada mých syslích klubíček je ze silné párané příze, což se hodí především na deky a tlusté ponožky. Možná se na ně nakonec přeorientuju, protože můj poslední výběr zelené granny je na naše domácí poměry fakt už moc odvážný :-)

   Vymazat
  2. No, kdybys třeba pro tohohle černobílého neměla využití a chtěla ho prodat ... :)

   Vymazat
  3. No tedy, Lenko, takový návrh, to jsem nečekala :-) To musím vytisknout a ukázat dětem...
   My máme ještě pořád nedozařízený babiččin pokojík, chceme tam pořídit nějakou rozkládací pohovku, a tak je docela možné, že skutečně nebudu vědět, co mám s tímhle syslem podniknout - přece jen je praktičtější vybírat deku podle kanape, nikoli kanape podle deky :-)
   Ještě je syslovi třeba zapošít všechny ty ocásky, což je u mě na VELMI dlouho...

   Vymazat
  4. Tak prostě kdyžtak víš, kam se obrátit:)
   Já háčkovat neumím a popravdě ani bych to už asi nestíhala, ale háčkované deky se mi moc líbí ..

   Vymazat
  5. Povedu Tvou nabídku v patrnosti :-)
   Do háčkování jsem se pustila (inspirována Janou z Kohoutího vršku) kvůli své loňské maturitní třídě, to bylo tak děsné, že jsem potřebovala nějaký hmatatelný výsledek a hned. A zjistila jsem, že mi ty jednoduché vzory-nevzory jdou od ruky mnohem lépe než pletení a že se dá háčkovat i v dopravních prostředcích, pokud zrovna tedy neřídím, a díky Tobě i na třídních schůzkách :-) Takže prostě paráda - ovšem jakmile bude jaro, hodím háček do kompostu a budu zase lítat po našem kamenolomu nahoru dolů. Těším se!

   Vymazat
  6. Koukej : http://pinterest.com/pin/50947039506735169/

   http://pinterest.com/pin/50947039506735155/

   http://pinterest.com/pin/50947039506396532/

   http://pinterest.com/pin/50947039506090666/

   http://pinterest.com/pin/50947039505914738/

   To jen tak místo večerníčku:)

   Vymazat
  7. Úžasné, Lenko! Při pohledu na ten pletený patchwork jsem poslintala klávesnici... Sama jsem se před několika lety pokusila o něco takového, barevně to předčilo mé očekávání, ovšem z hlediska praktičnosti zcela nevyužitelné (http://dedeckovazahrada.blogspot.cz/2011/12/zlaty-dest.html).

   Vymazat
  8. Petro, to koukám ! Jak dlouho jsi tu deku pletla ? Dohromady nebo po jednotlivých kusech ? Je krásná, barevně i vzorem.

   Vymazat
  9. Lenko, rok. Hlídala jsem babičku, tak jsem využívala chvilky, kdy byla statická a zrovna nic nevyváděla. Je to pletené po jednotlivých pruzích od prostředka, taková variace na patchworkový srub. Pruhy jsou sháčkované. Deka je fakt mamutí, poněvadž mě to bavilo a nevěděla jsem, kdy přestat :-) Váží asi metrák, a když se pere, je třeba jeřáb, abychom ji dostali z vany :-)

   Vymazat
 3. Congratulations!!! Your blanket is so big and beautiful
  Blahopřejeme!!! Přikrývky je tak velký a krásný
  ♥ Ana BC

  OdpovědětVymazat
 4. Tleskám, gratuluji k dokončení "sysla".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, díky :-) Sysel mohl být větší, kdyby nedošel materiál, ovšem takhle se aspoň bude moct snáz vyprat...

   Vymazat